Bible 5ВІДНОСНО КОНФЕРЕНЦІЇ «БІБЛІЯ ПРО СПАСІННЯ»
Вітаємо Вас, брати та сестри у Ісусі Христі!
Цей лист є поясненням цілей і позицій спікерів і організаторів відносно біблійної конференції «Біблія про спасіння», котра пройде в двох євангельських церквах Івано-Франківської області, а саме 13 квітня в Церкві ЄХБ м. Бурштин і 14 квітня в Першій Церкві ЄХБ м. Івано-Франківська.
На фоні конфлікту, що стався між Ірпінською Біблійною Семінарією і Спільнотою Служителів, ми хочемо заявити, що наша конференція не проводиться по причині цієї ситуації, бо була запланована раніше, ми не переслідуємо цілі утвердити позиції керівництва Ірпінської Біблійної Семінарії чи Спільноти Служителів у даній конфронтації. Також ми не ставимо перед собою цілі називати кальвінізм єрессю чи розділити помісні церкви Всеукраїнського Союзу Церков ЄХБ.
Наша мета – це утвердження і виявлення історичного армініанського богослов’я, котре, нажаль, було майже втрачено.

  • Ми хочемо відділити армініанське богослов’я Якова Армінія, Джона Уеслі, Івана Проханова від полупелагіанського «армініанства», котре взагалі не є євангельським армініанством.
  • Ми хочемо розвіяти міфи про те, що «армініани являються універсалістами» чи те, що «армініани спасаються на основі діл». Армініани ніколи не вірили у «всезагальне спасіння», тобто усі люди будуть спасенними. Армініани завжди вірили в «всезагальне викуплення», що в своїй концепції є зовсім іншим. Армініани ніколи не вірили, що наша віра є діло, заслуга чи заставляє Бога нас спасати, армініани вірять, що Божа любов побуджує Його спасати.

Ми хочемо показати справжнє євангельське, класичне армініанство:
Тотальна гріховність – людина без Бога є гріховна в усіх своїх сферах, не здатна сама по собі повірити і покаятись перед Богом, хоча вона може бажати віри чи покаяння, але здатності виконати це в неї немає – це і є істинне рабство, коли людина не робить те, чого і хотіла би. (Рим. 7:18:24; Еф. 2:1-3;)
Випереджуюча благодать – Бог в Своїй любові не тільки закликає всіх людей через Євангеліє до спасіння на основі смерті і воскресіння Господа Ісуса Христа, але також надає Духом Святим здатність прийняти це спасіння – покаятись і повірити у Христа Ісуса. Цей Божий вплив є переборним, людина в отриманій здатності чи приймає, чи відкидає спасіння в Ісусі Христі. (Ів. 6:44;. Ів. 12:32; Рим. 2:4)
Умовне вибрання – Бог вибирає людей для спасіння через передбачення їх віри та покаяння, але віра і покаяння не принудили Бога спасати, це Його суверенна, блага, милосердна воля, такий Його предвічний план спасіння. Спасаюча віра – не діла і не заслуга, а умова для прийняття спасіння, котре неможливо заслужити. (Рим. 8:28-30; Мк. 16:16; Дії 2:38)
Всезагальне викуплення – Христос приніс достатню жертву на Голгофському хресті за гріхи кожної людини,  але дієвою ця жертва є тільки для увірувавших. Визнання Ісуса Христа своїм Господом і Спасителем і добрі плоди зміненого життя є свідченням спасаючої віри, яка ґрунтується на Слові Божому. (Ів. 3:16; 1Ів. 2:2; Евр. 2:9)
Умовна безпека у Христі – віруюча людина покликана пильнувати себе за підтримки Духа Святого, щоби не відпасти від благодаті і віри, що приводить до втрати спасіння. Спасіння є і стан, і процес наполегливості святих у вірі. (Фил. 2:12; Рим. 8:24).
Благодать Вам!
Організатори конференції